29. KVĚTNA 2022

Brno, Česká republika · BVV

Jedinečný koncert originální hudby
ze série Mafia v podání Filharmonie Brno

Mafia Live

> Orchestral Concert

O události

Přes všechny hry, které boří rekordy prodejů a posouvají hranice výpočetní techniky, si v srdci tuhle klasiku uchováváme takřka všichni. Hra Mafia: The City of Lost Heaven, která zrodila celé generace hráčů, patří bezesporu mezi nejlepší videoherní tituly vytvořené na území České republiky. Na úspěch této hry navázali vývojáři neméně úspěšnými díly a následným vydařeným remakem. Pojďme si společně zavzpomínat a připomenout, co pro nás Mafia znamená!

Nejedná se pouze o koncert skladeb ze všech dílu Mafie – čeká vás odpolední program zaměřený na Mafii. Zdá se to sice nemožné, ale v roce 2022 slavíme již 20 let od vydání této kultovní hry a my uděláme vše pro to, abychom to společně s vámi a vývojáři tohoto skvostu dostatečně oslavili.

Filharmonie Brno, která svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce, nabízí ročně kolem stovky koncertů. Jedním z nich bude 29. 5. 2022 i Mafie, kterou odehraje hudební těleso s více jak 60 hudebníky. Pod taktovkou Chuhei Iwasakiho rozezní na Brněnském výstavišti halu P skladby, na které mnozí z nás dodnes s nostalgií vzpomínají.

Hudbu do Mafie složil Vladimír Šimůnek a nahrál Český symfonický orchestr pod vedením Adama Klemense. O doprovod k Mafii II se postaral Matúš Široký a Adam Kuruc, nahrávku pak pořídil orchestr Prague FILMHarmonic Orchestra pod taktovkou Andyho Bricka. O další díly Mafie, včetně remaku se zasloužili Jim Bonney a Jesse Harlin.

Přijďte s námi znovu vdechnout život hrdinům z mafiánského světa.Můžete se těšit na

> Dokument o dabingu Mafie

Exkluzivní zákulisní informace z dabingu a osobní zpovědi legendárních dabérů prvního dílu Mafia a jeho remaku Mafia: Definitive Edition. Promítání originálního dokumentu bude rozděleno na 4 části.

> Mafiánský kvíz

3 kvízové bloky plné zapeklitých otázek o sérii Mafia a jejím vývoji. Otázky připravují na míru experti z firmy Chytrý kvíz, takže rozhodně nečekejte žádnou procházku růžovou zahradou! Nezapomeňte mít nachystanou aplikaci Kahoot, přes kterou bude kvíz probíhat.

> Mafiánský bar

Dobová nálevna s kvalitními drinky, pořádným pivem a ostřílenými barmany.

> Soutěž v závodu

Šance pro pravé fanoušky a masochisty potrápit se s nechvalně proslulým závodem z mise Fairplay. Na vítěze s nejlepším časem čeká nejenom obdiv a potlesk, ale i sladká cena.

> Soutěž o nejlepší kostým

Rodinu je třeba reprezentovat, nejenom činy, ale i vzhledem. Na toho nejstylovějšího mafiána (nebo mafiánku) čeká respekt a ocenění.

Vstupenky


Tento koncert je vyprodán.

Harmonogram akce

BVV · Brno Exhibition Centre

Jak se dostat na koncert

  •   Pokud zvolíte dopravu autem, můžete využít parkoviště zdarma, které se nachází hned vedle Pavilonu P. Parkoviště je otevřeno pro všechny návštěvníky koncertu od 13:00 do 23:00. Dostanete se tam přes bránu č. 9.

  •   Pokud zvolíte městskou hromadnou dopravu, nasedněte na šalinu č. 1 na Hlavním nádraží a svezte se na zastávku Pisárky. Tam potom nasedněte na bus č. 44 a vystupte na zastávce Riviéra, přímo před bránou č. 7.

Často kladené otázky

Záznam koncertu zveřejněn nebude. V první řadě jsme jako organizátoři toho názoru, že zážitek z návštěvy Game Access Music je nenapodobitelný.

Další a neméně podstatný fakt je ten, že licence na zveřejnění záznamu koncertu by výrazně zvýšila cenu lístku.

Takže bohužel ne, ale jednou za čas je fajn oprášit oblek a udělat si s přáteli/partnerem hezký večer.

Ne. Pořizování jakéhokoli audovizuálního záznamu bez povolení organizátorů je přísně zakázáno.

Situaci spojenou s onemocněním Covid-19 bedlivě sledujeme a pokud nebude možné akci provést, přijdeme s jiným možným termínem, který s největší pravděpodobností proběhne ještě v roce 2022.

To bychom si ani ve snu nedovolili vynechat! Na koncertu vám brněnská filharmonie odehraje vybrané skladby ze všech dílů série Mafia, včetně remaku.

Určitě, seznam přidáme pár týdnů před koncertem, abyste věděli, na co se těšit. Sledujte facebookový event a nic vám neunikne!

Byť je více než jasné, že k Mafii zbraně patří, byli bychom rádi, kdyby věrohodné makety raději zůstávaly doma, nejen pro náš klid, ale i pro klid dalších návštěvníků, případně vystupujících.

Ne, ani reálnou zbraň si samozřejmě vzít nemůžete.